Išpardavimas, nešantis pelną
Išpardavimas, nešantis pelną
2018 rugpjūčio 6
Naujas požiūris į metinius pokalbius
Naujas požiūris į metinius pokalbius
2018 rugpjūčio 6
 

Per mėnesį mūsų klauso iki 1500 žmonių visoje Lietuvoje, 20 darbo dienų, piko mėnesiais – iki 50 skirtingų mokymų, vidutiniškai po 15 žmonių grupė kiekviename. Akivaizdu, kad nuolat bendraujame su šimtais skirtingų įmonių, ir iš jų nuolat sulaukiame to paties klausimo: „Klausykite, kaip pasirinkti gerą mokymų vadovą?“

Savo duomenų bazėje turime apie 600 ekspertų, ir šis klausimas mums taip pat yra be galo aktualus. Skirkime pelus nuo grūdų – iš esmės nuo mokymų vadovo priklauso ne tik konkrečių mokymų sėkmė, bet ir tai, kokią įtaką šie mokymai turės kolektyvo motyvacijai ir užsidegimui. Svarbu ne tik kokiais principais vadovaujantis bus vedami mokymai, tačiau ir tai, kokią žymę mokymų vadovas paliks organizacijos ar jos komandos kultūroje.

Taigi, jei jūs ieškote mokymų vadovo, visų pirma, žinokite, kad mokymų vadovą būtina pamatyti gyvai. Nesvarbu, ką esate apie jį girdėję ar kur esate matę, svarbiausia, kad pažvelgtumėte jam tiesiai į akis ir užduotumėte jam tuos klausimus, kuriuos manote esant verta užduoti.

Ieškokite tokio žmogaus, kuris:
  1. Yra smalsus. Jeigu potencialus mokymų vadovas nesidomi Jūsų verslu ar veikla, sako, kad „žino tokias įmones, kaip jūs“, nesiklauso į tai, ką jam sakote, o tik bando pabrėžti savo originalumą, vargu ar verta tęsti pokalbį. Geras mokymų vadovas yra tas, kuris nepaliauja smalsauti ir kiekvieną pokalbį su klientu stengiasi išnaudoti tam, kad geriau pažintų konkrečią situaciją. Tik su smalsiu vadovu niekada nepabosta dirbti, nes jis kiekvieną savo mokymą papildo naujausiomis žiniomis ir patirtimi.
  2. Moka išklausyti. Geri mokytojai žino, kad suaugusiųjų ugdymas yra ne kalbėjimo, o išklausymo menas. Mokėjimas moderuoti vaisingas diskusijas, gebėjimas naudoti kūrybiškus metodus siekiant kuo greičiau surinkti pageidaujamą informaciją, originalūs ir kūrybiški problemų sprendimai, momentinės grįžtamojo ryšio konsultacijos – šių savybių privalote ieškoti savo mokymų vadovo asmenyje. Kitu atveju gausite monologišką paskaitą, kurios klausytis neužmiegant bus tikras iššūkis, o apie praktinį gautų žinių pritaikomumą galite pamiršti.
  3. Yra kantrus. Daugelis vidinių organizacijų mokymų skirti spręsti konkrečius klausimus. Maža to, neretai aktualijos yra skaudžios, apie jas kalbėti sudėtinga, reikia pasiruošti įvairioms psichologiškai išsunkiančioms situacijoms… Juolab, kad mokymų dalyviai taip pat ne visuomet pasižymi vienodu požiūriu į gyvenimą, dvasinėmis ir intelektualinėmis savybėmis. Geras vadovas tai žino ir stengiasi ugdyti kantrybę – „grupė mokosi taip sparčiai, kaip mokosi lėčiausiai besimokantis narys“. O kantrybe galima paskatinti net ir patį lėčiausią.
  4. Mėgsta iššūkius. Tik tas mokymų vadovas, kuris pats mėgsta iššūkius, sugebės paversti mokymus įsimintiniausia savaitės, mėnesio ar ketvirčio diena. O juk jūs kaip tik to ir tikitės, ar ne? Geras mokymų vadovas stengiasi, kad jo mokymų dalyviai jaustų iššūkius, kad kiekviena praktinė užduotis atitiktų profesines intencijas, leistų susimąstyti, padaryti išvadas ir pradėti pokyčius.
  5. Yra pavyzdys. Pats geriausias dalykas tuomet, kai mokymų vadovas tampa pavyzdžiu mokymų dalyviams. Taip nutikus mes suvokiame, kad gavome savo srities profesionalą, ekspertą, ir norime sekti juo bei jo patarimais. Todėl bendraudami su potencialiu mokymu vadovu, iš karto įvertinkite – kaip į jį žiūrės Jūsų organizacijos darbuotojai, ar mokymų vadovas savo žiniomis ir asmenine charizma sugebės uždegti grupės dalyvius pasikeisti. Galvokite ne apie save, o apie mokymų vadovą, dalyvius ir jų tarpusavio santykį.
  6. Sugeba įkvėpti. Kai „super“ mokymų vadovas „užkuria“ auditoriją, mums nelieka nei sekundės susimąstyti, kur dingo laikas. Bendraudami su žmogumi, mes iškart pradedame pažinti jo gyvenimo būdą, filosofiją, vertybes. Ir iš karto matome, įkvepia šis žmogus mus ar ne. Jei norime pasitikrinti, paklauskime, kaip jis „įsivaizduoja „super“ mokymus?“ Jei išgirsime įkvepiančią istoriją, pilną iššūkių ir įdomių patirčių, vadinasi, verta įtraukti šį žmogų į savo būsimų mokymų vadovų sąrašą.

Kitu atveju galbūt verta dar kartą pagalvoti ir paprašyti savo mokymų organizatoriaus dar vieno tikslinamojo susitikimo.

 


Straipsnį parengė UAB „Person Premier“ ekspertas Tomas Staniulis 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Registracija
Prenumeruokite naujienas!

Norite pirmieji gauti:

Įveskite savo el. pašto adresą ir užsisakykite mūsų naujienlaiškį:

Naujienlaiškių užsakymas