Darbas karantine: 5 patarimai, kaip išsaugoti produktyvumą ir kovinę dvasią

nuotoliniu-susirinkimu etiketas personpremier
Nuotolinis etiketas: taisyklės, kurias pamiršti draudžiama
2020 sausio 30
Pozityvumo mantra, arba kaip įveikti vidinį drakoną?
2020 balandžio 1
 

„J ei apsigyvenai upėje, teks susidraugauti su krokodilu“, – sako indų patarlė. Kaip tai pritaikyti sau? Ogi paprastai – jei jau užpuolė COVID-19, teks susidraugauti ir su juo.

Pirmosios karantino dienos, šalyje gyvenimas stoja iš esmės, tad mums visiems kyla dilemų, kaip išgyventi šį periodą, kai produktyvumas staiga ima mažėti.

Jei kam įdomu, pati sąvoka „karantinas“ kildinama kone iš Biblijos laikų. Pasakojama, esą Jėzus 40 dienų klaidžiojo dykumoje, ieškodamas savojo pašaukimo. „Quaranta“, verčiant iš italų kalbos, tą ir reiškia – keturiasdešimt. Kaip terminas „karantinas“ pirmą kartą paminėtas Venecijos uostų politikoje 1377 metas. Tai reiškė periodą, kurį laivui, atplaukusiam iš marų apkrėstos vietovės, draudžiama įplaukti į uostą…

Taigi, visai tikėtina, kad karantinuosimės ilgiau, negu kol kas buvo žadėta, todėl metas pradėti saugoti savo produktyvumą ir kovinę dvasią.

Saugus namų uostas

„Sveiki, šiuo metu aš dirbu ties pardavimų projektu. Rytoj esu įsipareigojęs nusiųsti dokumentą klientui, man reikia analitiko pagalbos dėl Azijos rinkų perspektyvų ir dviejų dizainerio darbo valandų sumaketuojant galutinį pasiūlymą“, – tokios nuotolinio darbo frazės tuoj taps įprastos.

Nuotolinis darbas mums visiems ilgą laiką atrodė graži Rojaus vizija – guli sau palmės šešėlyje, siurbčioji apelsinų mojito ir viena akimi sekdamas avies baltumo debesį dangaus mėlynėje, atsainiai click‘ini kompiuterio pelę.

Realybėje tai bus nesibaigianti rutina: namai, namai, namai. Pakeli nuo kompo akis ir matai nesurinktus skalbinius, nevalytas grindis ar voratinklį sienos kampe. Išsiverdi puodelį kavos, įsijungi naujienų apie COVID-19 srautą ir nejučia depresyviai pra’scroll’ini iki pietų. Arba užsižaidi su vaikais slėpynių, aklą vištą ar „Roblox“, ir nepastebi, kad visi nuotolinio „Teams“ pokalbio dalyviai jau seniai uždarė savo pokalbių langus.

Na, bet jeigu rutina ir ims smaugti savo kibiais pirštais, nepamirškime, kad mūsų namai – mūsų saugiausias uostas, tą žino visi buriuotojai ir jūreiviai. Svarbiausia išlikti produktyviems ir neprarasti kovinės dvasios.

Taigi 5 patarimai, kaip išsaugoti fokusą dirbant iš namų

  • Pirmasis patarimas. Susidaryk darbotvarkę. Žinok, kada dirbi, kada poilsiauji. Išskirk aiškias darbo valandas, ir aiškias pertraukėlės. Aiškius prioritetus, aiškias užduotis ir iššūkius. Kito kelio nėra.
  • Antrasis patarimas. Būk aktyvūs. Ne veltui Aristotelis sakė, kad žmogus yra socialinė būtybė. COVID-19 nusprendė kirsti per pačią jautriausią stygą – žmogaus ryšį su žmogumi. Neleisk, kad kažkokia skujuočio ar šikšnosparnio atmaina nuvytų tave į depresiją. Skambink, rašyk laiškus, kalbėk, rodyk iniciatyvą. Įmesk mane į upę, ir grįšiu su žuvimi dantyje. Nuo jos priklauso, kaip pozicionuosies ir dabar, ir ateityje.
  • Trečiasis patarimas. Darbo metu išjunk socialinius tinklus. Nereikia, kad „Facebook“ pingtelėjimai, „Skype“ šmėkščiojimai ar messenger‘io pypsėjimas trukdytų susikaupti. Skirk socialiniams tinklams laiko savo darbotvarkėje ir baigtas kriukis.
  • Ketvirtasis patarimas. Puoselėk humoro jausmą. Patys kvailiausi dalykai pasaulyje daromi rimtais veidais, o gražiausi – su šypsena veide. Na, ko nesišypsai? Parodyk dantis, ei, žmogau, neišlipsi iš upes nesušlapęs, ir jei toliau bendrausime nuotoliniu būdu – išmok šypsotis tam, kitam, sėdinčiam kitapus ekrano.
  • Penktasis patarimas. Pasirūpinti maistu. Dirbant iš namų, visuomet susiduri su viena iš dviejų problemų: arba pasiklysti tarp užduočių ir pamiršti valgyti, arba visą dieną užkandžiauji. Pirmuoju atveju labai greitai netenki sveikatos, produktyvumo ir kovinės dvasios. Antruoju – pavargsti gaminti, todėl iš esmės minti tik nesveikais užkandžiais. Maža to, abu atvejai lemia tai, kad energijos lygis krenta, našumas lygiai taip pat. Aišku, galima naudotis „Wolt“, „Bolt“, atvežamojo maisto ir panašiomis paslaugomis. Kita vertus, išmintingiausia būtų darbotvarkėje nusimatyti laiką maisto gamybai ir pasiruošti jo ilgesniam laikui. Sriubos, troškiniai, kepsniai ir „netikri zuikiai“, kuriuos galima valgyti ir šiltus, ir šaltus, turi būti gaminami numatytu darbotvarkėje laiku. Jeigu norite būti produktyvesni, naudokite laisvą laiką vakarais ar savaitgaliais, ir apsirūpinkite meniu visai savaitei.

Na, tai ką šiandien gaminame, broliai ir seserys, a? Pasidalinkite komentaruose?

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Registracija
Prenumeruokite naujienas!

Norite pirmieji gauti:

Įveskite savo el. pašto adresą ir užsisakykite mūsų naujienlaiškį:

Naujienlaiškių užsakymas