„J ei apsigyvenai upėje, teks susidraugauti su krokodilu“, – sako indų patarlė. Kaip tai pritaikyti sau? Ogi paprastai – jei jau užpuolė COVID-19, teks susidraugauti ir su juo.
Pirmosios karantino dienos, šalyje gyvenimas stoja iš esmės, tad mums visiems kyla dilemų, kaip išgyventi šį periodą, kai produktyvumas staiga ima mažėti.
Jei kam įdomu, pati sąvoka „karantinas“ kildinama kone iš Biblijos laikų. Pasakojama, esą Jėzus 40 dienų klaidžiojo dykumoje, ieškodamas savojo pašaukimo. „Quaranta“, verčiant iš italų kalbos, tą ir reiškia – keturiasdešimt. Kaip terminas „karantinas“ pirmą kartą paminėtas Venecijos uostų politikoje 1377 metas. Tai reiškė periodą, kurį laivui, atplaukusiam iš marų apkrėstos vietovės, draudžiama įplaukti į uostą…
Taigi, visai tikėtina, kad karantinuosimės ilgiau, negu kol kas buvo žadėta, todėl metas pradėti saugoti savo produktyvumą ir kovinę dvasią.
„Sveiki, šiuo metu aš dirbu ties pardavimų projektu. Rytoj esu įsipareigojęs nusiųsti dokumentą klientui, man reikia analitiko pagalbos dėl Azijos rinkų perspektyvų ir dviejų dizainerio darbo valandų sumaketuojant galutinį pasiūlymą“, – tokios nuotolinio darbo frazės tuoj taps įprastos.
Nuotolinis darbas mums visiems ilgą laiką atrodė graži Rojaus vizija – guli sau palmės šešėlyje, siurbčioji apelsinų mojito ir viena akimi sekdamas avies baltumo debesį dangaus mėlynėje, atsainiai click‘ini kompiuterio pelę.
Realybėje tai bus nesibaigianti rutina: namai, namai, namai. Pakeli nuo kompo akis ir matai nesurinktus skalbinius, nevalytas grindis ar voratinklį sienos kampe. Išsiverdi puodelį kavos, įsijungi naujienų apie COVID-19 srautą ir nejučia depresyviai pra’scroll’ini iki pietų. Arba užsižaidi su vaikais slėpynių, aklą vištą ar „Roblox“, ir nepastebi, kad visi nuotolinio „Teams“ pokalbio dalyviai jau seniai uždarė savo pokalbių langus.
Na, bet jeigu rutina ir ims smaugti savo kibiais pirštais, nepamirškime, kad mūsų namai – mūsų saugiausias uostas, tą žino visi buriuotojai ir jūreiviai. Svarbiausia išlikti produktyviems ir neprarasti kovinės dvasios.
Na, tai ką šiandien gaminame, broliai ir seserys, a? Pasidalinkite komentaruose?
Norite pirmieji gauti:
Įveskite savo el. pašto adresą ir užsisakykite mūsų naujienlaiškį: