Kaip prisijaukinti nuotolinį darbą namų sąlygomis?

Pozityvumo mantra, arba kaip įveikti vidinį drakoną?
2020 balandžio 1
Person Premier
Nematomo fronto kariai: kaip iš naujo prisijaukinti žmones?
2020 balandžio 9
 

„N uotolinis darbas, ypač šiuolaikinėje įmonėje dirbantiems žmonėms, ne tokia jau ir naujiena. Taip pat, remiantis atliktomis įvairių šaltinių analizėmis, galima teigti, kad jaunosios – Z ir X – kartos atstovai galimybę dirbti iš namų laiko didžiuliu, tai galinčios pasiūlyti įmonės, privalumu.

Vis dėlto karantino metu situacija smarkiai pasikeitė ir visų taip trokštamas nuotolinis darbas didžiajai daliai darbuotojų tapo tikru iššūkiu. Kol toks darbo pobūdis buvo laisvai pasirenkamas, atrodė tarsi savotiška pramoga, tačiau kai nuotolinis darbas tapo primetamas, namuose kažkaip pasidarė per ankšta, nepatogu, sunku susikaupti – ėmė trūkti įprastų, lyg teatro scenoje, biuro rekvizitų ir darbo dienos rutinos. Mūsų komanda – ne išimtis. Todėl norėtume su Jumis pasidalinti savo atrastais būdais ir patarimais, kaip prisijaukinti nuotolinį darbą ir pasilengvinti likusias karantiniškas dienas.

Nors karantinas tęsiasi jau ne pirmą savaitę ir daliai turbūt pavyko susikurti kiek įmanoma patogesnę darbo vietą namuose, tačiau tiems, kurie vis dar eksperimentuoja ir ieško geriausio varianto, tikimės, kad mūsų patarimai pravers!

Kaip prisiversti judėti?

 • Sportuokite namuose! O kad būtų lengviau prisiversti, pakvieskite online būdu prisijungti kolegas. Pamatysite, išaugs ne tik atsakomybė užsiėmimus atlikti sutartą dieną, bet ir smagiai praleisite laiką.
 • Sėdimą pozą kartas nuo karto keiskite į stovimą. Kyla klausimas, kaip tai padaryti neturint funkcionalaus reguliuojamo stalo? Ogi labai buitiškai ir išmaniai! Ar pagalvojote, kad reguliuojamą stalą gali atstoti lyginimo lenta? 🙂 O bet kurią aukštesnę spintelę galima puikiai pritaikyti darbui atsistojus.
 •  Pietų pertrauką galite išnaudoti pasivaikščiojimui lauke, ypač jei gyvenate šalia parko ar miško. Ne tik pajudėsite, bet ir pailsinsite akis bei pravėdinsite mintis.

Kaip išlaikyti darbo ritmą?

 • Susidarykite ir laikykitės dienotvarkės. Senas ir visiems jau turbūt įgrisęs patarimas. Labai veiksmingas, tik, keista, kad jo mažai kas laikosi. Juk ne veltui sakoma, kad grožis slypi paprastume. 🙂 Taip ir su darbais – dienotvarkė puikus pagalbininkas ne tik planuojant laiką, bet ir dėliojant prioritetus.
 • Prieš dėliojant dienotvarkę, pasidarykite visų svarbiausių/skubiausių ar primirštų darbų sąrašą. Tik tuomet prioriteto tvarka juos perkelkite į dienotvarkę. Kiekvieną padarytą darbą išbraukite. Toks būdas Jums leis vizualiai matyti, kaip sekasi vykdyti užduotis.
 • Namuose pasiskirkite konkrečią darbo vietą, kuri Jums asocijuotųsi tik su darbu ir su niekuo daugiau. Ryte atėjus jausitės lyg biure, o vakare, baigus darbą, norėsis eiti į kitas namų erdves, kurios nėra susijusios su darbu.
 • Išlaikykite įprastą rutiną – atsikėlę ryte ruoškitės lyg eitumėte į biurą: papusryčiaukite, apsirenkite darbui skirtus drabužius ir keliaukite į savo darbo vietą.
 • Nepraraskite laiko nuovokos. Jei įprastai dirbate nuo 8 val. ryto iki 17 val. vakaro, stenkitės tai išlaikyti. Taip, kaip biure išnaudojate pietų laiką, išnaudokite jį ir namuose (eikite pasivaikščioti, gaminkite ar pasimankštinkite).
 • Nemaišykite laiko, skirto darbui ir laiko, skirto namų ruošai. Tai padės susikoncentruoti ir atlikti daugiau darbų.

Kaip dar save motyvuoti?

 • Savaitgaliui ištrūkite iš namų ir nors trumpam pakeiskite aplinką – važiuokite pasivaikščioti ar pabėgioti į mišką. Jei esate naujų potyrių ar sveikos gyvensenos šalininkas, galbūt išbandysite maudynes ežere. Kad ir kurį variantą pasirinksite, pirmadienis tikrai taps energingesnis.
 • Puikios nuotaikos pasiruošti dienai padės mėgstamas animacinis serialas. Ypač tai naudinga tėveliams – ne tik pasikelsite nuotaiką, bet ir praleisite laiką su mažaisiais.
 • Penktadienio vakarą leiskite sau praleisti kitaip – užsisakykite maisto iš mylimo restorano, pasipuoškite ir pamirškite visos savaitės darbus, juk tikrai nusipelnėte poilsio.

Tikimės, kad mūsų patarimai ne tik suras vietą Jūsų naujai planuojamame darbo ritme, bet ir turės praktinės naudos ne tik šiame neįprastame laikotarpyje, bet ir žvelgiant į ateities perspektyvą, kuomet nuotolinis darbas taps įprasta rutina!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Registracija
Prenumeruokite naujienas!

Norite pirmieji gauti:

Įveskite savo el. pašto adresą ir užsisakykite mūsų naujienlaiškį:

Naujienlaiškių užsakymas