Pamąstykime apie klaidingas išvadas, prielaidas ir projektų valdymą

5 vadovavimo tipai, arba koks bosas tu esi?
5 vadovavimo tipai, arba koks bosas tu esi?
2018 rugpjūčio 3
Projektų valdymo gidas
Projektų valdymo gidas
2018 rugpjūčio 3
Pamąstykime apie klaidingas išvadas, prielaidas ir projektų valdymą

Pamąstykime apie klaidingas išvadas, prielaidas ir projektų valdymą

 

 

Studijų metai. Filosofijos paskaita. Į amfiteatrinę auditoriją tyliai įžengia aukšto stoto, veidą slepiantis po skrybėle, žemę siekiančiu lietpalčiu žmogysta. Dėstytojas – pagalvoju. Visi nuščiuvo. Vietoj pasisveikinimo ir prisistatymo išgirstame:

– Kumelė yra graži, moteris irgi yra graži. Vadinasi, moteris yra kumelė.

Kvepia silogizmu? Kreivas tik jis. Štai kur mus nuveda mąstymo vingrybės, kai nesilaikome tam tikrų taisyklių, bet bandome taikyti mums vos pažįstamas mąstymo technikas. Silogizmas – tai dedukcinis samprotavimas, kurio išvada gaunama iš dviejų prielaidų, turinčių bendrą narį. Ir kas galėtų paneigti, kad nėra bendro nario – „graži“. O išvada kokia? Ar tik ne tokias išvadas ir mes kartais priimame – tiek asmeniniame gyvenime, tiek ir versle.

Kaip Jums pokštas su prielaidomis? Įsivaizduokite, kad žmogus, stovintis šalia Jūsų, yra intravertas. Yra žinoma, kad jis arba bibliotekininkas, arba jūreivis. Kaip manote, kokia jo profesija? Tikėtina, kad pasirinkote variantą „bibliotekininkas“ – ramaus būdo, mažai bendraujantis. Jūreiviai gi priešingai, bendraujantys, dirbantys komandoje. O ar pagalvojote, kad pasaulyje jūreivių maždaug šimtą kartų daugiau nei bibliotekininkų. Ir prieš darant išvadą reikėjo pagalvoti, o kokia tikimybė, kad jis bibliotekininkas. Taigi, neįvertindami kai kurių veiksnių ir pasinaudodami tik turima, akcentuoju, nepakankama informacija, padarome galimai klaidingą išvadą. Kelias tik vienas, pirmiausia atskirkime faktus nuo prielaidų.

O jeigu visa tai mes „sėkmingai” realizuojame projektų valdyme? Pavyzdžiui, standartinė projektų valdymo situacija – planuojamos projekto veiklų trukmės, susietumas. Jūs parengėte nepriekaištingą veiklų grafiką, supažindinote su  juo visą projekto komandą. Ramu? Juk viskas puikiai suplanuota – guodžiate save. Ar tikrai parengę nepriekaištingą darbų grafiką galite būti tikri, kad projektas pasiseks. Generolas ir prezidentas D. Eizenhaueris yra pasakęs:

“Ruošdamasis mūšiams aš vis atrasdavau, kad planai yra beverčiai, bet planavimas nepamainomas”

Planas yra tik prognozė, ateities numatymas. Įvykus bet kokiam pokyčiui Jūsų planas tampa netikslus. O jei pokyčių ne vienas, o visa virtinė. Po dešimtojo pokyčio numojate ranka ir nekoreguojate projekto plano – išsispręs savaime. Ar tikrai? Desperatiškai klaidinga išvada.

Verta pamąstyti ir apie stebuklingąją trijulę – įgyvendinu projektus pigiai, kokybiškai, greitai, arba visi mano valdomi projektai “vienodai” svarbūs.

 

Susitikime, padiskutuosime apie projektų valdymą ir mąstymo klaidas!

Registracija į mokymus

 


Kontaktai registracijoms bei pasiteiravimui:

Dovilė Šalčiūnaitė-Žukauskė,

Tel.    +370 5 264 73 88;
Mob. tel. +370 6 404 27 57
El. p. dovile@personpremier.lt;

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Registracija
Prenumeruokite naujienas!

Norite pirmieji gauti:

Įveskite savo el. pašto adresą ir užsisakykite mūsų naujienlaiškį:

Naujienlaiškių užsakymas