Šeštoji karantino savaitė. Gal pažiūrime filmą?

Krizės normalizavimas
Krizės normalizavimas: kokios komunikacijos tam reikia?
2020 balandžio 16
komunikacija person premier
Šiandien visi turime tapti vidinės komunikacijos specialistais
2020 balandžio 27
 

N a ką gi, prasidėjo šeštoji savaitė (!), kaip oficialiai esame karantine. Sunku patikėti, ar ne? Vargu, ar kada teko pagalvoti, kad būsime priversti atsisakyti miesto šurmulio, ilgų savaitgalio vakarų mėgstamame restorane, išvykų pas draugus, o vienintele pramoga taps išėjimas į parduotuvę ar greitas, lyg atliekant slaptą misiją, šuns vedžiojimas.

Tokį scenarijų galėjome vaizduotis nebent tik po gero fantastinio filmo peržiūros. Tačiau, atsigręžkim į istoriją ir prisiminkim ‒ kas visuomenei prieš 50 metų galėjo atrodyti kaip iš fantastikos srities, šiuolaikiniam žmogui tai tapo įprasta kasdienybe. Iš pradžių daug iššūkių ir nepatogumų kėlęs nuotolinis darbas, dabar jau, turbūt, einant antram karantino mėnesiui, yra tapęs kiekvieno iš mūsų kasdienybe.

Tikimės, kad didžiajai daliai darbuotojų, remiantis rekomendacijomis ar savomis gudrybėmis, pavyko susikurti patogią darbo vietą namuose, todėl patarimų čia kaip ir nebereikia. Visgi, turint nedaug alternatyvų, kaip praleisti vakarą ar savaitgalį, mūsų komanda norėtų pasidalinti filmų rekomendacijomis, kurie jiems leido užsimiršti apie esamą situaciją, įkvėpė optimizmo, jėgų ir idėjų naujam, bet jau visiškai kitokiam rytojui!

 1. Pirmasis mūsų rekomendacijų sąraše atsiduria filmas „Išvirkščias pasaulis“ (angl. Inside out) – nors tai animacinis nuotykių filmas, tačiau skirtas tikrai ne vien tik mažiesiems. Šis filmas apie tai, kaip žmogui, jį veikiant pagrindinėms emocijoms: baimei, jauduliui ir kartais netgi pykčiui, išmokti su tais jausmais susitaikyti ir ramiai priimti gyvenimo pokyčius bei juose iš naujo atrasti laimę. Šių dienų kontekste, kai dauguma esame veikiami panašių jausmų, bet nenorime jiems pasiduodi, tai puikus filmas, parodantis, kaip tuos jausmus priimti, užuot su jais kovojus.
 2. Antrasis filmas – „Valgyk, melskis, mylėk“ (angl. Eat, Pray, Love). Tai drama apie tai, kaip kartais, atrodo, turėdamas viską, iš tikrųjų gali neturėti nieko. Kadangi pasaulis šiuo metu pristabdęs savo beprotišką tempą, dabar, jei dar to nepadarėte, pats laikas sustoti ir įsiklausyti savo širdies bei tikrųjų norų. Tai pozityvus filmas apie tai, kad savęs ieškoti niekada ne vėlu, apie atrastą naują gyvenimo balansą, šypseną, gerą maistą, meilę, maldą ir vidinę ramybę. Iš tiesų, kaip tik tai, ko mums dabar ir reikia.
 3. „Purvini šokiai: Havanos naktys“ (angl. Dirty dancing: Havana nights) – tikriausiai nei vienas filmų sąrašas neapsieina be klasikos. Ir mūsų rekomendacija ne išimtis. Galbūt sunkiai rastume žmogų, bent viena ausim negirdėjusį apie šį filmą, tačiau ar tikrai visi jį matė? Kadangi dar greit nekeliausime, šis filmas – tai puiki proga nusikelti į tolimąją Kubą, pajusti Lotynų Amerikos šokių ritmus, pasvajoti apie baltus paplūdimius, šiltą jūrą, saulę ir laisvę – juk tai visuomet pakelia nuotaiką, ar ne? O ką jau kalbėti apie nuostabų garso takelį!
 4. Pasiūlymas mokslinės fantastikos gerbėjams – filmas „Pradžia“ (angl. Inception). Tai puikus „Tamsos riterio“ režisieriaus darbas, sujungiantis žmogaus mintis, idėjas ir sapnus į sunkiai atskiriamą visumą. Filmo scenarijus gali trumpam sumaišyti visas kortas – tai, kas atrodė sapnas, gali virsti realybe, o realybė po šio filmo mums gali pradėti rodytis tik idėjinė fikcija. Nors klausimų ir taip šiuo metu nemažėja, tačiau iškelkime sau dar vieną – ar visa tai, ką manote esant tikra, iš tikrųjų visad taip ir yra? Atsakymų po šio filmo ieškokite savyje.
 5. Lengvam vakarui bei motyvacijai – filmas Džoja“ (angl. Joy). Tai biografinė drama apie tai, kaip reikia siekti savo „amerikietiškosios“ svajonės. Tai pasakojimas, kaip toli gali nuvesti tikėjimas ir pasitikėjimas savimi, net kai visas likęs pasaulis, įskaitant ir artimiausius žmones, tavimi netiki. Galbūt tai daugiau utopinė istorija nei realybė, tačiau kad ir tokia – ji puikiai įkvėps tikėti savo idėja ir nesustoti ištikus pirmai nesėkmei. O juk karantino metu, tikime, kiekvienam iš mūsų gimė ne viena idėja, dabar tik laukianti savo eilės.
 6. „Moters kvapas“ (angl. The Scent of a Woman). Gana senas, tačiau įkvepiantis filmas, 1993 m. pelnęs „Oskarą“. Filmas puikiai tiks ne tik Al Pacino gerbėjams, bet ir svajojantiems leistis į nuotykį, kuriame patirtų tikrąjį gyvenimo skonį.
 7. „Baltasis Oleandras“ (angl. White Oleander) – kupinas jausmų filmas! Baltasis oleandras – tai gėlė, turinti nuodingų savybių. Neveltui per šią metaforą rutoliojama ir pagrindinė siužetinė linija – mamos ir dukros santykiai, kurie dažniausiai yra pilni meilės, bet kartais ir didelio nusivylimo bei pykčio. Tai istorija apie artimiausių žmonių santykius, gyvenimo negandas ir galiausiai draugystę.
 8. „Karštis“ (angl. Heat). Kriminalinė drama, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka ir pirmą kartą viename filme susiduria Al Pacino ir Robertas de Niro. Tai tikrai „kietų“ vyrų duetas, kuriame vienas iš jų vykdo neįtikėtinai klastingus nusikaltimus, o kitas juos sumaniai narplioja. Nepaisant puikių aktorių, filmas įtraukia ir pilna veiksmo siužetine linija.
 9. „Neliečiamieji“ (angl. Intouchables) – nuostabus filmas ir neįtikėtinai dramatiška istorija apie dviejų žmonių, gyvenančių visiškai skirtinguose pasauliuose, susitikimą, kuris išauga į nepaprastą nuotykį ir draugystę. Subtilus garso takelis tiesiog užburia! Ko gero, viena geriausių visų laikų kino juostų.
 10. „Kaip prisijaukinti slibiną“ (angl. How to Train Your Dragon) – puikus animacinis filmas, skirtas visai šeimai. Animacija žiūrovą nukels į vikingų ir slibinų laikus, kai už valdžią ir laisvę reikėjo kovoti kalavijais. Vienok tai be galo graži žmogaus ir gyvūno draugystės istorija, kuri gali nugalėti bet kokį blogį. Rekomenduojame ir šio filmo tęsinius!
 11. „Džiumandži: sveiki atvykę į džiungles“ ( angl. Jumanji: Welcome to the Jungle). Tai garsiosios kino juostos „Džiumandži“ naujoji versija. „Džiumandži“ adapdavosi iš senojo stalo žaidimo ir prisitaikė prie tuometinių kompiuterinių tendencijų, kad į kupiną nuotykių ir pavojų džiunglių pasaulį galėtų įtraukti ir kitus žaidėjus. Filmo efektai ir vaizdai įspūdingi, ir naujoji filmo versija tikrai nenuvilia.
 12. „Hario Poterio“ filmų serija. Ar yra nežinančių, kas tai per herojus Haris Poteris?! Jei taip, bet kuri „Hario Poterio“ filmo serija (o jų yra net septynios), ne tik jus supažindins su be galo išmintingu jaunuoju burtininku, bet ir įtrauks į neapsakomai jaudinantį burtų pasaulį, kuriame, žinoma, susiduria juodoji ir baltoji magijos.
 13. „Pabėgimas iš Šoušenko“ (angl. The Shawshank Redemption) – praėjusio amžiaus filmas, IMDb sąraše užimantis pirmąją vietą. Tai dviejų vyrų, atsidūrusių kalėjime, istorija apie žiaurų kalėjimo gyvenimą, vilties ir teisingumo paieškas bei sukurptą neįtikėtiną pabėgimo planą.
 14. „Lietaus žmogus“ (angl. Rain man) – tai filmas apie šeimą, kurią suartina ištikusi nelaimė. Tai istorija apie dviejų brolių kelionę, kurioje jie susiduria su autizmo keliamais iššūkiais ir taip po truputį vienas kitą ima pažinti.
 15. „Šokėja tamsoje“ (angl. Dancer in the Dark). Muzikinė drama, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka islandų dainininkė Björk. Be abejonės, filmas nepaliks abejingų miuziklo žanro gerbėjų, tačiau istorija suspaus širdį žiūrovui. Tai istorija apie besąlygišką moters-motinos aukojimąsi dėl mylimų žmonių.
 16. „Meilė ir malonė“ (angl. Love and Mercy). Biografinė drama apie legendinės grupės „Beach Boys“ lyderį, sielą ir dainų autorių Brajeną Vilsoną. Filme pristatoma kita šlovės, žinomumo ir neapsakomo talento pusė.
 17. „Bohemijos rapsodija“ (angl. Bohemian Rhapsody). Jei iki šiol nemėgote grupės „Queen“, tai po šio filmo turėsite grupės mėgstamiausių dainų penketuką! Stulbinanti pagrindinio grupės vokalisto Fredžio Merkurio gyvenimo istorija, šou pasaulio užkulisiai, muzikantų kasdienybė ir abejingų nepaliekantis, vienu geriausių roko pasirodymų istorijoje laikomas koncertas „Live Aid“ stadione.
 18. Pabaigai – klasikų klasika, tai filmas „Krikštatėvis“ (angl. The Godfather). Įspūdingas kriminalinis filmas apie dviejų mafijų klanų kruvinus karus ir tai, kaip vienas neapgalvotas pasirinkimas gali nulemti ir užkirsti kelią geresniam sumanymui. Vėlgi aplodismentai Al Pacino ir Marlon Brando vaidybai.

Taigi, mūsų komandos filmų rekomendacijos – labai skirtingų žanrų ir skonių, todėl tikimės, kad kiekvienam pavyks rasti sau artimą filmą ir, pasikvietus šeimyną, smagiai praleisti vakarą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Registracija
Prenumeruokite naujienas!

Norite pirmieji gauti:

Įveskite savo el. pašto adresą ir užsisakykite mūsų naujienlaiškį:

Naujienlaiškių užsakymas